Minulý víkend sa v nemeckom Mainz uskutočnil už 5.ročník German Throwdown 2018. Atléti sa museli popasovať s rôznymi workoutmi, ktoré preverili ich silu a vytrvalosť. Dominujucimi atlétmi na stupienku prvého miesta boli slovenskí súťažiaci. Naši atléti podali úžasný výkon, za ktorí boli právom odmení zlatými medailami.

František Heribán (36 rokov) z Medievolution, vybojoval druhé zlato v priebehu 3 týždňov v divízii Master Male.

Karin Freyová ( 23 rokov) z Alpha Prime Crossfit, s celkovým počtom 660 bodov v divízii Elite Female, získala taktiež druhé zlato v priebehu 3 týždňov.

Nina Ladvenicová z Different Athletics Trnava, obsadila v kategórii Teen Female prvé miesto s celkovým počtom 490 bodov.

Matúš Kočár (16 rokov) z Different Athletics Trnava si v divízii Teen Male odniesol prvé zlato, s celkovým počtom 471 bodov.

Netreba taktiež zabudnúť aj na ďaľších našich atlétov, ktorí nás reprezentovali na German Throwdown.

V kategórii Elite Female sa okrem Karin Freyovej predstavila aj Lucia Kršková, ktorej tesne ušlo finále a celkovo obsadila 12.miesto.

V kategórii Elite Male si naši atléti Pavel Frajdt a Martin Kružlic mohli zmerať sily spoločne s Adrianom Mundwillerom, ktorého sme mohli tento rok sledovať aj na Reebok CrossFit Games 2018 v Madisone. Tam obsadil celkovo 16.miesto a svoje kvality potvrdil aj na German Throwdown, odkiaľ si odniesol prvé miesto pred druhým Krištofom Horváthom (brat už známejšej Laury Horváth).

Pavel Frajdt celkovo obsadil 30.miesto a Martin Kružlic 19.miesto, obaja z Alpha Prime CrossFit. V kategórii Teen Female spolu s Ninou sa predstavila aj Júlia Boledičová taktiež z Different Athletics Trnava, celkovo obsadila 5.miesto.