Slovenka Karin Freyová vybojovola vo vzpieraní 3x striebro na Akademických Majstrovstvách Sveta v Poľsku.

Na výborné výsledky sme si od Karin Freyovej už zvykli a najmä v tejto sezóne, keď Karin bojovala na Regionals v Berlíne o miestenku na Reebok Crossfit Games 2018 do Madisonu. Od 20. do 23. septembra sa u našich poľských susedov v Biala Podlaska konali Akademické Majstrovstvá Sveta 2018 vo vzpieraní, kde sa predstavila aj naša Karin a opäť predviedla niečo zo svojho umenia.

S platným pokusom 92kg v trhu (Snatch) si vybojovala druhé miesto, v nadhode (Clean&Jerk) s platným pokusom 113kg druhé miesto a v dvojboji s výkonom 205kg opäť krásne druhé miesto.

“Na Univerzitné Majstrovstvá Sveta som sa nepripravovala nijako špeciálne, trénovala som podľa programmingu ktorý mi píše môj tréner Mikko Salo, plus na techniku vo vzpieraní mi dozerali Rado Ivan a Gabo Buzgo od ktorých som sa veľa naučila” … nám prezradila Karin, keď sme sa jej opýtali, či jej príprava bola nejak špeciálna oproti príprave na CrossFit-ovú suťaž.

Veríme, že ďalšie výborne umiestnenia si Karin odnesie aj z Cyprusu, kde sa už za necelý mesiac predstaví na Cyprus Throwdown 2018 a následne o dva týždne neskôr na German Throwdown.

Čerešničkou na torte a veľmi príjemným osviežením záveru sezóny bude pre Karu účasť na kempe s Mikoom Salom, ktorý organizuje Red Bull Power Residence 22.-25. novembra na Štrbskom Plese.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kara Frey / CrossFit athlete (@kara_frey) on

Leave a Reply